Duben 2017

Dne 14. dubna 2017 jsme zakončili další výpravu s našimi klienty za létáním na Floridě. Za pouhých šest letových dní jsme nalétali bezmála 30 letových hodin a navštívili přes 20 různých letišť. Počasí přálo jako vždy a až na jednu výjimku bylo každý den slunečno s teplotami kolem 27 stupňů Celsia. Příjemná změna oproti počasí v ČR, které jsme sledovali ve zprávách.
NISA AIR zajistila našim klientům veškerou asistenci a ti si tak mohli pohodlně vyzkoušet jaké to je létat v prostředí, kde je létání součástí běžného života pro velkou část populace, v prostředí, kde létá nejvíce letadel a vrtulníků všeobecného letectví a kde neexistují žádné přistávací nebo přibližovací poplatky. Piloti tak mohli porovnat rozdílné postupy v provozu na řízených i neřízených letištích po celé Floridě a především se zdokonalit v komunikaci.


Létali jsme na již vyzkoušeném letadle Cessna 182 s nadstandardním doletem díky zvětšeným nádržím, s velmi pohodlným interiérem a avionikou pro přístrojové létání.


Další cesta do USA může proběhnout na podzim tohoto roku tentokrát i s možností létání s vrtulníky Robinson. Bližší termín určíme dle vašeho zájmu.